İlaç

Glynose 50 mg 90 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Oral Antidiyabetik İlaçlar - Alfa Glükozidaz İnhibitörleri - Akarboz

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Glynose 50 mg 90 Tablet
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Akarboz
ATC Kodu:A10BF01
Kamu Kodu:A09144
Barkod:8699514015635
Fiyatı:17.04 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Glynose 50 mg 90 Tablet Endikasyonları

Glynose, Diabetes Mellitus'un yani şeker hastalığının diyetle birlikte tedavisinde kullanılır.

Glynose 50 mg 90 Tablet Yan Etkileri

Çok sık olarak gaz ve barsak seslerinde artış, sıklıkla diyare ve karın ağrısı, nadiren kusma görülür.

Bu gastrointestinal belirtiler ciddi olabilir ve barsak tıkanması veya benzeri semptomlar ile karıştırılabilir. Önerilen diabetik diyete uyulmuyorsa intestinal yan etkiler şiddetlenebilir.

Diabetik diyete bağlı kalındığı halde rahatsızlık semptomları ortaya çıkarsa, doktora danışılmalıdır ve doz geçici veya kalıcı olarak azaltılmalıdır. Önerilen günlük 150-300 mg / gün dozunda akarboz alan hastalarda nadiren, klinik olarak anlamlı derecede anormal karaciğer fonksiyon testleri saptanmıştır ( normal üst sınırın 3 katı). Akarboz tedavisi sırasında görülen anormal değerler geçici olabilir ( uyarılar ve önlemler bölümüne bakınız).

Çok ender olarak kızarıklık, eritem, ekzantem ve ürtiker gibi aşırı hassasiyete bağlı cilt reaksiyonları görülmüştür.
Çok ender olarak ödem görülmüştür.
Çok ender olarak sarılık ve/veya hepatit ve ilişkili karaciğer hasarı bildirilmiştir.

Glynose Fiyatı

Glynose 50 mg 90 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 17.04 TL dir.

Glynose 50 mg 90 Tablet Etkin Maddesi

Glynose 50 mg 90 Tablet ilacının etkin maddesi olan Akarboz, orjinal ismiyle Acarbose maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 56180-94-0 olup, molekül ağırlığı 645.60482 g/mol, formülü ise C25H43NO18 dir. Akarboz maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Glynose ilacının ana etkin maddesi Akarboz için Kimyasal Yapı Resmi:

Glynose 50 mg 90 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Oral Antidiyabetik İlaçlar - Alfa Glükozidaz İnhibitörleri - Akarboz

Glynose 50 mg 90 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Glynose kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.