İlaç

Havrix Aşı - Hepatit A Aşısı

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Aşılar - Virüs (Viral) Aşıları - Hepatit Aşıları - Hepatit A Aşılarıİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Havrix Aşı - Hepatit A Aşısı
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:Hepatit A Aşısı
ATC Kodu:J07BC02
Kamu Kodu:A03527
Barkod:8699522967346
Fiyatı:98.41 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Havrix Aşı - Hepatit A Aşısı Endikasyonları

Havrix Aşı; HAV ile karşılaşma riski olan kişilerde, hepatit A virüsü (HAV) enfeksiyonuna karşı aktif bağışıklık için kullanılmaktadır. Hepatit B, hepatit C ve hepatit E virüsleri ile ya da karaciğeri enfekte ettiği bilinen diğer patojenlerle oluşan hepatit infeksiyonunu önlemez. Hepatit A prevelansının düşük ile orta olduğu bölgelerde artmış infeksiyon riskine maruz kalan ya da kalacak olan kişilere Havrix ile aşılama önerilir. Bu kişiler:
Yolcular: Hepatit A prevalansının yüksek olduğu bölgelere seyahat edenler. Bu bölgeler Afrika, Asya, Akdeniz Havzası, Orta Doğu, Orta ve Güney Amerika'yı kapsar.
Silahlı Kuvvetler personeli: Yüksek endemik bölgeler ya da kötü hijyen şartlarının mevcut olduğu bölgelere seyahat eden kişilerin HAV enfeksiyonuna yakalanma riski artmaktadır. Bu bireyler için aktif bağışıklama önerilir.
Hepatit A'nın mesleki yönden risk oluşturduğu ya da yüksek bulaşma riskine sahip kişiler: Bu kişiler arasında kreşlerde çalışan personel, hastanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında çalışan doktor, hemşire, hasta bakıcılar, özellikle gastroenteroloji ve pediatri birimlerinde çalışanlar, kanalizasyon işçileri, lokanta ve kurum mutfaklarında çalışanlar sayılabilir. Bölgesel hastalık oranı yüksek olduğu için ya da hepatit A salgınında kontrolün bir parçası olarak korunması gereken kişiler. Kronik karaciğer rahatsızlığı olanlar veya böyle bir risk altında bulunanlar: Kronik hepatit B, hepatit C taşıyıcıları ve alkolikler
Cinsel davranışları nedeniyle artmış risk altında bulunan kişiler: Eşcinseller, çok kişiyle cinsel ilişki kuranlar. Hemofili hastaları. Bağımlılık yapan uyuşturucu maddeleri enjeksiyon yoluyla kullananlar.
Enfekte olan kişilerin yakınları: Enfekte olan kişilerin virüsü bulaştırması uzun süre devam ettiği için yakınlarının aşılanması önerilir.
Yüksek hepatit A insidansına sahip olduğu bilinen spesifik popülasyon grupları: Örneğin Kızılderililer, Eskimolar, bütün bir topluluğu etkilediği kanıtlanmış HAV epidemileri. Hepatit A prevalansının yüksek olduğu bölgelerde (örneğin Afrika, Asya, Akdeniz Havzası, Orta Doğu, Orta ve Güney Amerika) duyarlı bireylerin aşılanması düşünülmelidir. Bunlar, çocukları, yetişkinleri ve özellikle yüksek sosyo-ekonomik grupları ve şehir alanlarını kapsamalıdır.

Havrix Aşı - Hepatit A Aşısı Fiyatı

Havrix Aşı - Hepatit A Aşısı, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 98.41 TL dir. Glaxo SmithKline İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699522967346 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Havrix Aşı - Hepatit A Aşısı ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Aşılar - Virüs (Viral) Aşıları - Hepatit Aşıları - Hepatit A Aşıları

Havrix Aşı - Hepatit A Aşısı Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Havrix Aşı - Hepatit A Aşısı kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.