İlaç

Hemlibra 105 mg/0.7 ml (SC) Çözelti

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Kanama Durdurucu İlaçlar - K Vitamini ve Diğer Hemostatikler - Diğer Sistemik Hemostatikler - Emicizumabİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Hemlibra 105 mg/0.7 ml (SC) Çözelti
Firma:Roche İlaç
Etkin Madde:Emicizumab
ATC Kodu:B02BX06
Kamu Kodu:
Barkod:8699505773506
Fiyatı:29707.8 TL
Reçete Tipi:Mor Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Hemlibra 105 mg/0.7 ml (SC) Çözelti Endikasyonları

Hemlibra, kan pıhtılaşma faktörü (Faktör VIII) inhibitörü (faktör VIII’e karşı gelişen pıhtılaşmayı önleyici antikor) bulunan veya bulunmayan tüm yaş gruplarındaki hemofili A hastalarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Bu ilaç, faktör VIII inhibitörü olup olmamasından bağımsız olarak, bu hastalarda kanamaları önler ya da azaltır.

Hemofili A, kanın pıhtılaşması ve kanamanın durdurulması için gerekli bir madde olan faktör VIII eksikliğinin neden olduğu kalıtsal bir hastalıktır.

Bazı hemofili A hastalarında, dışarıdan uygulanan faktör VIII’in çalışmasını durduran faktör VIII inhibitörleri (faktör VIII’e karşı antikorlar) gelişebilir.

Hemlibra Fiyatı

Hemlibra 105 mg/0.7 ml (SC) Çözelti, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 29707.8 TL dir. Roche İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699505773506 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Hemlibra 105 mg/0.7 ml (SC) Çözelti ilacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Kanama Durdurucu İlaçlar - K Vitamini ve Diğer Hemostatikler - Diğer Sistemik Hemostatikler - Emicizumab

Hemlibra 105 mg/0.7 ml (SC) Çözelti Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Hemlibra kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.