İlaç

Heratec 100 mg/5 ml IV 1 Flakon

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Diğer Kanser İlaçları - Diğer Antineoplastik (Kanser) İlaçlar - İrinotekan HCL

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Heratec 100 mg/5 ml IV 1 Flakon
Firma:Nobel İlaç
Etkin Madde:İrinotekan HCL
ATC Kodu:L01XX19
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Heratec 100 mg/5 ml IV 1 Flakon Endikasyonları

Heratec ilacı ilerlemiş kolorektal kanser tedavisinde:
1- İlerleyen kanser hastalğı için önceden kemoterapi almayan hastalarda 5-florourasil ve de folinik asit ile birlikte,
2- 5-florourasil inde kullanıldığı tedavi yöntemlerinde sonuç alınamayan durumlarda tek ajan olarak kullanılan bir ilaçtır.

Ayrıca küçük hücreli akciğer kanserinde yapılan birinci basamak kemoterapi nin ardından yineleme görünen ya da tedaviye dirençli olan hastalarda ikinci basamak tedavide tek ilaç ya da başka ilaçlarla kombine olarak kullanılmaktadır.

Heratec 100 mg/5 ml IV 1 Flakon Etkin Maddesi

Heratec 100 mg/5 ml IV 1 Flakon ilacının etkin maddesi olan Irinotekan HCL, orjinal ismiyle Irinotecan maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 100286-90-6 olup, molekül ağırlığı 586.67802 g/mol, formülü ise C33H38N4O6 dir. Irinotekan HCL maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar damara enjekte yoluyla alınır.


Heratec ilacının ana etkin maddesi Irinotekan HCL için Kimyasal Yapı Resmi:

Heratec 100 mg/5 ml IV 1 Flakon ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Diğer Kanser İlaçları - Diğer Antineoplastik (Kanser) İlaçlar - İrinotekan HCL

Heratec 100 mg/5 ml IV 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Heratec kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.