İlaç

Herpevis 250 mg 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Sistemik Antiviral İlaçlar - Virüslere Karşı Direkt Etkili İlaçlar - Nükleozidler ve Nükleotidler - Asiklovir

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Herpevis 250 mg 1 Flakon
Firma:Aroma İlaç
Etkin Madde:Asiklovir
ATC Kodu:J05AB01
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:16.9 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Herpevis 250 mg 1 Flakon Endikasyonları

Herpevis, Herpes simplex virüs (HSV), Varicella zoster virüs (VZV) ve Cytomegalovirus (CMV) adlı virüslere karşı etkili antiviral bir ilaçtır.

Herpevis, suçiçeği, zona, uçuk, genital herpes ve Herpes simplex’in sebep olduğu diğer iltihapların tedavisinde endikedir. Uçuk, genital herpes ve diğer herpes iltihaplarının yeniden görülmesini engeller. Bağışıklık sistemi yetersiz hastalarda Herpes simplex’in neden olduğu iltihabın önlenmesinde kullanılır.

Herpevis ayrıca kemik iliği nakli yapılmış hastalarda Citomegalovirüs (CMV)'ün neden olduğu iltihabın önlenmesinde kullanılır.

Herpevis Fiyatı

Herpevis 250 mg 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 22.03.2019 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 16.9 TL dir. Aroma İlaç firması tarafından satışa sunulan barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Herpevis 250 mg 1 Flakon Etkin Maddesi

Herpevis 250 mg 1 Flakon ilacının etkin maddesi olan Asiklovir, orjinal ismiyle Aciclovir maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 59277-89-3 olup, molekül ağırlığı 225.20464 g/mol, formülü ise C8H11N5O3 dir. Asiklovir maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, vücut yüzeyine sürme ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.


Herpevis ilacının ana etkin maddesi Asiklovir için Kimyasal Yapı Resmi:

Herpevis 250 mg 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Sistemik Antiviral İlaçlar - Virüslere Karşı Direkt Etkili İlaçlar - Nükleozidler ve Nükleotidler - Asiklovir

Herpevis 250 mg 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Herpevis kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.