İlaç

Hiviro 245 mg 30 Tablet

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Sistemik Antiviral İlaçlar - Virüslere Karşı Direkt Etkili İlaçlar - Nükleozid ve Nükleotid Revers Transkriptaz İnhibitörleri - Tenofovir Disoproksil

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Hiviro 245 mg 30 Tablet
Firma:Abdica İlaç
Etkin Madde:Tenofovir Disoproksil
ATC Kodu:J05AF07
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Hiviro 245 mg 30 Tablet Endikasyonları

Hiviro ilacı HBV (Hepatit B) ve HİV (İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü) virüslerine karşı kullanılan, içerisinde Tenofovir Disoproksil etkin maddesi bulunan bir ilaçtır. Hiviro; yetişkinlerde Hepatit B virüsünden kaynaklanan kronik hepatit hastalığını tedavi edilmesi ve HİV enfeksiyonuna karşı kullanılmaktadır.

Hepatit B hastalığının tedavisinde Hiviro kullanımı için hastada HİV olması gerekmez. Hiviro, HİV tedavisinde diğer HİV virüsü ilaçları ile kombine olarak kullanılır.

Hiviro'nun HİV'in çaresi olmadığı ve Hiviro kullanımı ile Hepatit B ve HİV virüsünü bulaştırma riskinin devam ettiği bilinmelidir.

Hiviro 245 mg 30 Tablet Kullanımı

Çocuklarda Kullanımı: 18 yaşın altındaki gençlerde Hiviro ilacı kullanılmaz.

Hiviro 245 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Hiviro 245 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Tenofovir, orjinal ismiyle Tenofovir maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 147127-20-6 olup, molekül ağırlığı 287.212322 g/mol, formülü ise C9H14N5O4P dir. Tenofovir maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Hiviro ilacının ana etkin maddesi Tenofovir için Kimyasal Yapı Resmi:

Hiviro 245 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Sistemik Antiviral İlaçlar - Virüslere Karşı Direkt Etkili İlaçlar - Nükleozid ve Nükleotid Revers Transkriptaz İnhibitörleri - Tenofovir Disoproksil

Hiviro 245 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Hiviro kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.