İlaç

İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - Birinci Kuşak Sefalosporinler - Sefazolin Sodyumİlaç Bilgileri
İlaç Adı:İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon
Firma:İ.E. Ulagay İlaç
Etkin Madde:Sefazolin Sodyum
ATC Kodu:J01DB04
Kamu Kodu:A03726
Barkod:8699508270583
Fiyatı:8.19 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon Endikasyonları

İespor İğne (IV/IM) 500 mg; penisilinaz üreten suşlar dahil (Staphylococcus aureus), Staphylococcus epidermis (metisiline dirençli stafilokoklar hariç), A grubu Beta-hemolitik streptokoklar ve diğer streptokok suşları, Streptococcus pneumoniae, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Klebsiella türleri, Enterobacter aurogenes, Haemophylus influinzea'nın etken olduğu akut ve subakut bronşit, bronşektazi, bronkopnömoni, pnömoni, akciğerin cerahatlı hastalıkları (akciğer absesi), piyotoraks, piorezi, kronik solunum yolu hastalıklarına bağlı sekonder enfeksiyonlar, farenjit, larenjit, tonsillit gibi solunum yolu enfeksiyonları; kolanjit, kolesistit gibi safra yolu enfeksiyonları; peritonit, lenfanjit ve lenfadenit; septisemi ve subakut bakteriyel endokardit; piyelonefrit, piyelit, sistit, üretrit gibi idrar yolu enfeksiyonları; osteomyelit, artrit gibi kemik ve eklem enfeksiyonları; folikülit, panaris, fronkül, fronküloz, antraks, erizipel, apse, ülser, flegmon, ameliyat sonrası yara enfeksiyonları, yanıklar, dekübitis gibi deri ve yumuşak doku enfeksiyonları; bartolinit (bartolin absesi), servisit, endometrit, parametrit, pelvi-peritonit, doğum sonrası enfeksiyonları, mastit gibi jinekolojik enfeksiyonlar; orta kulak iltihabı, sinüzit, parotit, kulak ve burun fronkülü gibi KBB enfeksiyonları; arpacık, panoftalmi gibi göz enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir. Enfeksiyon oluşmasını ve postoperatif enfeksiyon insidansını azaltmak için profilaktik olarak ameliyat öncesi (30-60 dakika önce) ve gerekirse ameliyatın tamamlanmasını takiben 3-5 gün kullanılabilir.

İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon Fiyatı

İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 8.19 TL dir. İ.E. Ulagay İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699508270583 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon Etkin Maddesi

Sefazolin Sodyum


İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - Birinci Kuşak Sefalosporinler - Sefazolin Sodyum

İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada İespor İğne (IV/IM) 500 mg 1 Flakon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.