Sağlık Haberleri

İlaç Toplama Kampanyası Antalya'da

Antalya'da ilköğretim okulu öğrencileri 'İlacınla İlacım Olur musun?' dedi ve örnek alınacak bir ilaç toplama kampanyası başlattılar.

Antalya'nın Kumluca ilçesinde evlerindeki kullanılmayan ilaçların çöpe gitmesine üzülen öğrenciler, örnek alınacak bir kampanya başlattı.

Atatürk ilköğretim Okulu öğrencileri, 'İlacınla İlacım Olur musun?' ismini verdikleri kampanya ile kullanılmayan ilaçları topluyorlar. Okulun müdürü Erkan Kocababa, öğrencilerde yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygusunu geliştirmek, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilmek için kampanyayı düzenlediklerini belirtti. Kocababa, toplanan ilaçların iki dönem halinde Kızılay'a teslim edildiğini bildirdi. Türkiye'de ilaca ulaşmanın çok kolay olduğunu, ancak bazı ülkelerde bunun gerçekten çok zor olabildiğini belirten Kocababa,'Bazen aldığımız ilaçları hiç kullanmadan, bazen de bir miktarını kullandıktan sonra çöpe atıyoruz. Umarım bu çalışma ile tüm Kumluca ve Kumluca dışındaki insanlar ellerinde atıl durumda bulunan ilaçları bize getirir. Bizler de bunları ayrıştırarak Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istiyoruz' dedi. Kocabab Kumluca ilçesinde bulunan okullar başta olmak üzere tüm resmi kurumlara duyuru yaptıklarını belirtti. Ayrıca esnafları da bilgilendirmek amacıyla ilçe genelinde birçok yere afiş astıklarını kaydetti.

İlaç toplama kampanyasına katılan öğrenciler kullanılmayan ilaçların ihtiyaç sahiplerine ve yardıma muhtaç olan kişilere ulaştırılacak olmasından dolayı mutluluk duyduklarını söylediler. Kampanyaya destek isteyen öğrenciler topladıkları ilaçları bu ay sonunda ve Mayıs ayında Kızılay'a teslim edecekler.