İlaç

Klasol 125 mg/5 ml Süspansiyon Granülü 70 ml

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Makrolidler, Linkozamidler ve de Streptograminler - Makrolidler - Klaritromisinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Klasol 125 mg/5 ml Süspansiyon Granülü 70 ml
Firma:Drogsan İlaç
Etkin Madde:Klaritromisin
ATC Kodu:J01FA09
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Klasol 125 mg/5 ml Süspansiyon Granülü 70 ml Endikasyonları

Klasol; etken maddesi Klaritromisin'dir. Klaritromisin vücut içerisindeki bakterilerle savaşır. Cilt ve solunum sistemi rahatsızlıklarında etkilidir.

Klasol 125 mg/5 ml Süspansiyon Granülü 70 ml Etkin Maddesi

Klasol 125 mg/5 ml Süspansiyon Granülü 70 ml ilacının etkin maddesi olan Klaritromisin, orjinal ismiyle Clarithromycin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 81103-11-9 olup, molekül ağırlığı 747.95336 g/mol, formülü ise C38H69NO13 dir. Klaritromisin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.


Klasol ilacının ana etkin maddesi Klaritromisin için Kimyasal Yapı Resmi:

Klasol 125 mg/5 ml Süspansiyon Granülü 70 ml ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Makrolidler, Linkozamidler ve de Streptograminler - Makrolidler - Klaritromisin

Klasol 125 mg/5 ml Süspansiyon Granülü 70 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Klasol kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.