İlaç

Kolestran 9 g 30 Poşet

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - Safra Asidi Sekestranları - Kolestraminİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Kolestran 9 g 30 Poşet
Firma:Sandoz İlaç
Etkin Madde:KOLESTRAMIN
ATC Kodu:C10AC01
Kamu Kodu:A04390
Barkod:8699516259358
Fiyatı:107.13 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Kolestran 9 g 30 Poşet Endikasyonları

Kolestran 'ın yapısında Kolestramin vardır. Kolestramin Tip II a ve Tip II b hiperlipidemik hastalarda yüksek serum kolestrol ve LDL konsantrasyonlarını azaltır. Böylece aterosklerotik koroner kalp yetmezliği ve miyokard enfarktüsü sıklığını azaltmada kullanılır. Diyet tedavisi, kilo kontrolü, fizik egzersiz vb. gibi ilaç dışı tedavi yöntemleri yeterli olmadığında tedaviye kolestramin eklenmeli ve önceki önlemler sürdürülmelidir. Diğer tip hiperlipidemilerde kolestrol düzeyini düşürmekle birlikte trigliserid konsantrasyonlarını arttırabileceğinden, kolestramin bir diğer trigliserid düşürücü ajanla birlikte kullanılmalıdır. Kolestazlı hastalarda kaşıntı, safra asidi retansiyonuna bağlıdır. Kolestramin safra asitlerinin fekal atılımını arttırarak deride depolanmış safra asitlerini mobilize eder, serum safra asidi seviyelerini azaltır. Kolestramin, kardiyak glikozid toksisitesi vakalarında kullanılmıştır. Pseudomebranöz kolit, eritroprotoporfiri, aşırı safra asidi varlığı, edinsel hiperoksalüri gibi hastalarda görülen diyarenin tedavisinde de kullanılmıştır.

Kolestran 9 g 30 Poşet Fiyatı

Kolestran 9 g 30 Poşet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 107.13 TL dir. Sandoz İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699516259358 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Kolestran 9 g 30 Poşet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - Safra Asidi Sekestranları - Kolestramin

Kolestran 9 g 30 Poşet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Kolestran 9 g 30 Poşet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.