İlaç

Kreon 8000 IU 20 Kapsül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Sindirimi Kolaylaştıran İlaçlar - Sindirimi Kolaylaştıran İlaçlar - Enzimler - Multienzimler (Lipaz, Proteaz vb.)İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Kreon 8000 IU 20 Kapsül
Firma:Dr. F. Frik İlaç
Etkin Madde:Pankreatin
ATC Kodu:A09AA02
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699559160017
Fiyatı:13.31 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Kreon 8000 IU 20 Kapsül Endikasyonları

Kreon 8000 IU; Pediyatrik ve eriflkin hastalarda pankreatik ekzokrin yetmezliğinin tedavisinde kullanılır.
Pankreatik ekzokrin yetmezliği genellikle aşağıdaki durumlarda seyreder fakat bunlarla sınırlı değildir:
- Kistik fi brozis
- Kronik pankreatit
- Post-pankreotektomi
- Gastrektomi
- Pankreas kanseri
- Gastrointestinal baypas ameliyatı sonrasında (örneğin Billroth II gastroenterostomi)
- Pankreas veya safra kanalının duktal obstruksiyonu (Ör. Neoplazm)
- Shwachman-Diamond Sendromu

Kreon 8000 IU 20 Kapsül Yan Etkileri

Klinik çalışmalardan elde edilen sonuçlar doğrultusunda, pankreatin kullanımı sonucu oluşan yan etkilerin plaseboyla aynı olduğu gözlenmiştir.
Enzim replasman tedavisi gören hastalarda abdominal ağrıya sıklıkla rastlanmasına rağmen konstipasyon, anormal dıflkı, diyare ve bulantı/kusma nadiren görülmüştür.
Yüksek dozlarda pankreatin preparatları alan kistik fibrozisli hastalarda ileoçekum ve kalın barsak striktürleri ve kolitis bildirilmifltir. Vaka kontrollü klinik çalıflmalar Kreon ile fibrotik kolonopatinin ortaya çıkışlı arasında iliflki olduğuna dair herhangi bir kanıt göstermemiştir.
Önlem olarak, özellikle vücut ağırlığına göre kg baflına günde 10000 IU lipazı aflan dozları kullanan hastalarda alıflılmamış abdominal semptomlar veya abdominal semptomlardaki değişiklikler kolonik harabiyet olasılığını ortadan kaldırmak için dikkatle izlenmelidir.
Deride allerjik veya aflırı duyarlılık reaksiyonları nadiren görülebilir.

Kreon 8000 IU 20 Kapsül Fiyatı

Kreon 8000 IU 20 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 13.31 TL dir. Dr. F. Frik İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699559160017 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Kreon 8000 IU 20 Kapsül ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Sindirimi Kolaylaştıran İlaçlar - Sindirimi Kolaylaştıran İlaçlar - Enzimler - Multienzimler (Lipaz, Proteaz vb.)

Kreon 8000 IU 20 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Kreon 8000 IU 20 Kapsül kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.