İlaç

Lacrimer 300 mg 20 Kapsül

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - 3. Kuşak Sefalosporinler - Sefdinirİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Lacrimer 300 mg 20 Kapsül
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Sefdinir
ATC Kodu:J01DD15
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Lacrimer 300 mg 20 Kapsül Endikasyonları

Lacrimer ilacı sefdinir etkin maddesi içerir. Lacrimer 300 mg aktif olduğu bakterilerden kaynaklanan enfeksiyonların tedavisi için kullanılır.

Lacrimer, yetişkinler ve ergenlik çağındaki genç hastalarda akciğer iltihabı, uzun süreli nefes alma güçlüğü olan hastalarda göğüs enfeksiyonları, sinüs enfeksiyonları, boğaz/bademcik enfeksiyonları ve cilt enfeksiyonları gibi enfeksiyon hastalıklarında kullanılabilir. Lacrimer çocuklarda ise orta kulak iltihabı, boğaz/bademcik enfeksiyonu ve cilt enfeksiyonları gibi enfeksiyon hastalıklarında kullanılabilir.

Lacrimer 300 mg 20 Kapsül Etkin Maddesi

Lacrimer 300 mg 20 Kapsül ilacının etkin maddesi olan Sefdinir, orjinal ismiyle Cefdinir maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 91832-40-5 olup, molekül ağırlığı 395.41352 g/mol, formülü ise C14H13N5O5S2 dir. Sefdinir maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Lacrimer ilacının ana etkin maddesi Sefdinir için Kimyasal Yapı Resmi:

Lacrimer 300 mg 20 Kapsül ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - 3. Kuşak Sefalosporinler - Sefdinir

Lacrimer 300 mg 20 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Lacrimer kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.