İlaç

Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet

Kalp Damar Sistemi - Diüretik İlaçlar - İdrar Arttırıcı İlaçlar - High-Ceiling Diüretik İlaçlar - Sülfonamidler - Furosemidİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet
Firma:Sanofi Aventis İlaç
Etkin Madde:Furosemid
ATC Kodu:C03CA01
Kamu Kodu:A04565
Barkod:8699809754003
Fiyatı:8.07 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet Endikasyonları

Lasix Ampül;
• Karaciğer hastalığı ile bağıntılı fazla sıvının atılmaması nedeniyle vücutta aşırı miktarda sıvı tutulması durumu (eğer aldosteron antagonistleri ile tedavinin desteklenmesi gerekiyorsa)
• Yüksek tansiyon
• Süregelen kalp yetersizliğine bağlı olarak solunum yetmezliği, ödem, karaciğerde büyüme ile belirgin hastalığınız ile bağıntılı fazla sıvının atılmaması nedeniyle vücutta aşırı miktarda sıvı tutulması durumu
• Süregelen böbrek yetersizliği ile bağıntılı fazla sıvının atılmaması nedeniyle vücutta aşırı miktarda sıvı tutulması durumu
• Hamilelik ve yanıklara bağlı olan dahil, akut böbrek yetersizliğinde sıvı atılımının devam ettirilmesi
• Böbreklerdeki bulgu ve belirtiler ile bağıntılı fazla sıvının atılmaması nedeniyle vücutta aşırı miktarda sıvı tutulması durumu (eğer idrar söktürücü tedavi gerekiyorsa)
• Yüksek tansiyonun sebep olduğu kriz durumu (destekleyici önlem olarak)
• Vücuttan idrar atılımının zorlanmasının gerektiği durumlarda (örneğin zehirlenmelerde) destek olarak gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet Fiyatı

Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 8.07 TL dir. Sanofi Aventis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699809754003 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet Etkin Maddesi

Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet ilacının etkin maddesi olan Furosemid, orjinal ismiyle Furosemide maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 54-31-9 olup, molekül ağırlığı 330.74414 g/mol, formülü ise C12H11ClN2O5S dir. Furosemid maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, kas içine enjekte ve damar içine enjekte yollarından biriyle alınır.


Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet ilacının ana etkin maddesi Furosemid için Kimyasal Yapı Resmi:

Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Diüretik İlaçlar - İdrar Arttırıcı İlaçlar - High-Ceiling Diüretik İlaçlar - Sülfonamidler - Furosemid

Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Lasix Ampül 20 mg/2 ml 5 Adet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.