İlaç

Levoximed Göz ve Kulak Damlası

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienfektifler - Florokinolonlar - Levofloksasinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Levoximed Göz ve Kulak Damlası
Firma:World Medicine
Etkin Madde:Levofloksasin
ATC Kodu:S01AE05
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8680199611427
Fiyatı:15.7 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Levoximed Göz ve Kulak Damlası Endikasyonları

Levoximed Göz ve Kulak Damlası, sentetik, fluorokinolon türevi geniş spektrumlu bir antibakteriyel ilaçtır. Levoximed Damla 1 yaş ve üstü çocuklar ile yetişkinlerde gözün ön tarafında oluşan bakteriyel enfeksiyonların tedavisi, dış ve orta kulak enfeksiyonlarının tedavisi ve ameliyat öncesi ya da sonrası olası kulak enfeksiyonlarının önlenmesi için kullanılır.

Levoximed gözün derin tabakalarında veya göz içi sıvıda oluşan enfeksiyonların tedavisi için uygun değildir.

Levoximed Göz ve Kulak Damlası Fiyatı

Levoximed Göz ve Kulak Damlası, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 15.7 TL dir. World Medicine firması tarafından satışa sunulan 8680199611427 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Levoximed Göz ve Kulak Damlası Etkin Maddesi

Levoximed Göz ve Kulak Damlası ilacının etkin maddesi olan Levofloksasin, orjinal ismiyle Levofloxacin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 100986-85-4 olup, molekül ağırlığı 361.367503 g/mol, formülü ise C18H20FN3O4 dir. Levofloksasin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, damar içine enjekte ve damla yollarından biriyle alınır.


Levoximed Göz ve Kulak Damlası ilacının ana etkin maddesi Levofloksasin için Kimyasal Yapı Resmi:

Levoximed Göz ve Kulak Damlası ilacının Kategorisi

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienfektifler - Florokinolonlar - Levofloksasin

Levoximed Göz ve Kulak Damlası Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Levoximed Göz ve Kulak Damlası kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.