İlaç

Limiten

Kalp Damar Sistemi - Kan Basıncını Düzenleyen İlaçlar - Anjiyotensin II Antagonistleri - Anjiyotensin II Antagonistleri - Valsartanİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Limiten
Firma:Novitas İlaç
Etkin Madde:Valsartan
ATC Kodu:C09CA03
Kamu Kodu:
Barkod:869793609....
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Limiten Endikasyonları

Limiten; yüksek kan basıncının (yüksek tansiyonun) kontrol edilmesine yardımcı olan anjiyotensin II antagonistleri olarak bilinen ilaç kategorisine aittir ve yüksek kan basıncının düşürülmesinde yani yüksek tansiyonun düşürülmesinde kullanılır. Ayrıca kalp yetmezliği tedavisinde, sağ kalımı iyileştirmek veya ilave kalp sorunlarını azaltmak üzere kalp krizi (miyokard infarktüsü) geçirmiş hastaların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Limiten Etkin Maddesi

Limiten ilacının etkin maddesi olan Valsartan, orjinal ismiyle Valsartan maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 137862-53-4 olup, molekül ağırlığı 435.51876 g/mol, formülü ise C24H29N5O3 dir. Valsartan maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C-D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Limiten ilacının ana etkin maddesi Valsartan için Kimyasal Yapı Resmi:

Limiten ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Kan Basıncını Düzenleyen İlaçlar - Anjiyotensin II Antagonistleri - Anjiyotensin II Antagonistleri - Valsartan

Limiten Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Limiten kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.