İlaç

Lipitor 40 mg 90 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Atorvastatin Kalsiyumİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Lipitor 40 mg 90 Tablet
Firma:Pfizer İlaç
Etkin Madde:Atorvastatin Kalsiyum
ATC Kodu:C10AA05
Kamu Kodu:A09436
Barkod:8699532095619
Fiyatı:75.18 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Lipitor 40 mg 90 Tablet Endikasyonları

Lipitor 40 mg 90 Tablet ilacı Atorvastatin Kalsiyum etken maddesine sahiptir.

Kardiyovasküler Hastalıkların Önlenmesi

Klinik olarak tanımlanmış koroner kalp hastalığı bulunmayan, fakat koroner kalp hastalığı açısından yaş, tütün kullanımı, aile öyküsünde erken koroner kalp hastalığı bulunması, düşük HDL-K, Tip II diyabet, sol ventrikül hipertrofisi, geçirilmiş inme ya da geçici iskemik atak (TİA) veya periferik vasküler hastalık gibi kardiyovasküler risk faktörlerinden 3 ya da daha fazlasına sahip hipertansif hastalarda, hipertansiyon tedavisine eklenen LIPITOR;

• Miyokard enfarktüsü riskinin azaltılmasında
• Re-vaskülarizasyon işlevleri ve angina riskinin azaltılmasında endikedir.


Hiperkolesterolemi

LIPITOR, primer hiperkolesterolemi, heterozigot familyal ve non-familyal hiperkolesterolemi ve kombine (miks) hiperlipidemili (Fredrikson Tip IIa ve IIb) hastalarda yükselen total kolesterol, LDL-kolesterol, apolipoprotein B ve trigliseridlerin düşürülmesinde ve HDL - kolesterolün yükseltilmesinde diyete yardımcı olmak üzere endikedir.

LIPITOR yüksek serum trigliserid seviyeleri olan (Fredrikson Tip IV) hastalarda ve tek başına diyete cevap vermeyen disbetalipoproteinemili (Fredrikson Tip III) hastalarda diyete yardımcı olmak üzere endikedir.

LIPITOR, ayrıca diyete ve diğer non-farmakolojik önlemlere yanıtın yetersiz olduğu durumlarda, homozigot familyal hiperkolesterolemili hastalarda total kolesterol ve LDL kolesterolün düşürülmesinde endikedir.

Lipitor 40 mg 90 Tablet Fiyatı

Lipitor 40 mg 90 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 75.18 TL dir. Pfizer İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699532095619 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Lipitor 40 mg 90 Tablet Etkin Maddesi

Lipitor 40 mg 90 Tablet ilacının etkin maddesi olan Atorvastatin Kalsiyum, orjinal ismiyle Atorvastatin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 110862-48-1 olup, molekül ağırlığı 558.639803 g/mol, formülü ise C33H35FN2O5 dir. Atorvastatin Kalsiyum maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Lipitor 40 mg 90 Tablet ilacının ana etkin maddesi Atorvastatin Kalsiyum için Kimyasal Yapı Resmi:

Lipitor 40 mg 90 Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Atorvastatin Kalsiyum

Lipitor 40 mg 90 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Lipitor 40 mg 90 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.