İlaç

Lokalen Pomat (Krem) 30 g

Dermatolojik İlaçlar - Antiprüritik İlaçlar - Kaşıntı Giderme İlaçları - Anestezik Kremler ve Spreyler - Lidokainİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Lokalen Pomat (Krem) 30 g
Firma:Toprak İlaç
Etkin Madde:Lidokain HCL
ATC Kodu:D04AB01
Kamu Kodu:A04724
Barkod:8699622380106
Fiyatı:5.41 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Lokalen Pomat (Krem) 30 g Endikasyonları

Lokalen Pomat (Krem) lidokoin etkin maddesi içeren bir tür lokal aneztezik ilaçtır. Lokalen Pomat deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlerle oluşan kaşıntı, dudak, meme ucu ve anüs çatlakları ile ağrıları, soluk borusunun içerisine tüp yerleştirilmesi esnasında kaydırıcı (lubirkan) olarak kullanılır.

Lokalen Pomat Fiyatı

Lokalen Pomat (Krem) 30 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 5.41 TL dir. Toprak İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699622380106 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Lokalen Pomat (Krem) 30 g Etkin Maddesi

Lokalen Pomat (Krem) 30 g ilacının etkin maddesi olan Lidokain, orjinal ismiyle Lidocaine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 137-58-6 olup, molekül ağırlığı 176.16872 g/mol, formülü ise C10H8O3 dir. Lidokain maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar deri altı, damara enjekte, ve deri yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.


Lokalen Pomat ilacının ana etkin maddesi Lidokain için Kimyasal Yapı Resmi:

Lokalen Pomat (Krem) 30 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Antiprüritik İlaçlar - Kaşıntı Giderme İlaçları - Anestezik Kremler ve Spreyler - Lidokain

Lokalen Pomat (Krem) 30 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Lokalen Pomat kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.