İlaç

Losec 40 mg 1 Flakon

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Omeprazol

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Losec 40 mg 1 Flakon
Firma:AstraZeneca İlaç
Etkin Madde:Omeprazol
ATC Kodu:A02BC01
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Losec 40 mg 1 Flakon Endikasyonları

Losec;
- Eroziv yemek borusu iltihaplanması (mide asidinin yemek borusuna zarar vermesi),
- Aşırı mide asidinin yol açtığı gastroözofajeal reflü hastalığı ve diğer durumların (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi) tedavisinde kullanılmaktadır.

Losec 40 mg 1 Flakon Etkin Maddesi

Losec 40 mg 1 Flakon ilacının etkin maddesi olan Omeprazol, orjinal ismiyle Omeprazole maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 73590-58-6 olup, molekül ağırlığı 345.41606 g/mol, formülü ise C17H19N3O3S dir. Omeprazol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve damara enjekte (IV) yollarından biriyle alınır.


Losec ilacının ana etkin maddesi Omeprazol için Kimyasal Yapı Resmi:

Losec 40 mg 1 Flakon ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Omeprazol

Losec 40 mg 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Losec kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.