İlaç

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Mantar Tedavisi - Topikal Antifungaller - İmidazol ve Triazol türevleri - Mikonazolİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g
Firma:Assos İlaç
Etkin Madde:Mikonazol Nitrat
ATC Kodu:D01AC02
Kamu Kodu:A11781
Barkod:8699708510571
Fiyatı:22.47 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g Endikasyonları

Lotrimin Sprey mantar hastalıklarında kullanılan, mikonazol nitrat etken maddesine sahip bir topikal antifungal türü ilaçtır. Lotrimin, ayak mantar enfeksiyonu olan tinea pedis hastalığında, gövde, bacak, kol ya da kasıklarda görülebilen mantar hastalığı tinea kruris hastalığında ve de vücutta herhangi bir bölgede görülebilen ama başta saçkıran hastalığına neden olan bir başka mantar enfeksiyonu Tinea corporis veya korporis hastalığında kullanılır.

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g Kullanımı

Doktorunuz tarafından başka dozlarda önerilmediği takdirde Lotrimin Sprey'i günde iki kez sabah ve akşamları kullanınız. Sprey kullanılmadan önce uygulanacak bölge yıkanıp kurulanmalı, tüp çalkalanmalıdır. Lotrimin Sprey'in çocuklarda kullanımı anne-baba gözetiminde olmalıdır.

Ayaklarda görülen mantar enfeksiyonu olan tinea pedis'e karşı bu spreyi kullanıyorsanız, ilacın kullanımı dışında da bir dizi önlem almanız gerekmektedir. Ayakların temiz, nemsiz tutulması çok önemlidir. Bu amaçla ayakkabılarınızı dönüşümlü kullanarak üst üste iki gün aynı ayakkabıyı giymemeniz, parmaklarınızın arasını kuru tutacak çoraplar ve ayakkabılar tercih etmeniz, çoraplarınızı günde en az bir defa değiştirmeniz iyileşme sürecinizi ve ilacın olumlu etkilerini arttıracaktır.

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g Fiyatı

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 22.47 TL dir. Assos İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699708510571 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g Etkin Maddesi

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g ilacının etkin maddesi olan Mikonazol, orjinal ismiyle Miconazole maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 22916-47-8 olup, molekül ağırlığı 416.12856 g/mol, formülü ise C18H14Cl4N2O dir. Mikonazol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi -'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve vajinal yollarından biriyle alınır.


Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g ilacının ana etkin maddesi Mikonazol için Kimyasal Yapı Resmi:

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Mantar Tedavisi - Topikal Antifungaller - İmidazol ve Triazol türevleri - Mikonazol

Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Lotrimin Sıvı Sprey %2 150 g kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.