İlaç

Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - Birinci Kuşak Sefalosporinler - Sefazolin Sodyumİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon
Firma:Yavuz İlaç
Etkin Madde:Sefazolin Sodyum
ATC Kodu:J01DB04
Kamu Kodu:A04857
Barkod:8698978270062
Fiyatı:5.91 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon Endikasyonları

Maksiporin; sefazoline duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu solunum yolu enfeksiyonlarında, üriner sistem enfeksiyonlarında; prostatit, epididimit dahil genital enfeksiyonlarda; septisemide; cilt ve yumuşak doku enfeksiyonlarında; safra yolları enfeksiyonlarında; endokarditte; kemik ve eklem enfeksiyonlarında endikedir.
Perioperatif profilaksi
Maksiporin, kontamine veya potansiyel olarak kontamine şeklinde sınıflandırılan cerrahi girişimlerde hastalara profilaktik amaçla preoperatif, intraoperatif ve postoperatif olarak verildiğinde belirli postoperatif enfeksiyonların insidansını azaltır. Maksiporin'in perioperatif olarak kullanımı, operasyon alanında enfeksiyonun ciddi risk taşıdığı cerrahi hastalarda da etkinlik sağlar (açık kalp ameliyatları, protez artroplasti gibi). Maksiporin ile profilaksi uygulamasına, cerrahi müdahaleden sonraki 24 saat içinde son verilmelidir. Enfeksiyon oluşması özellikle tehlike yaratabilecek cerrahi müdahalelerde (örneğin; açık kalp ameliyatı, protez artroplasti). Maksiporin ile profilaksi uygulamasına ameliyatın tamamlanmasını takiben 3-5 gün daha devam edilebilir.

Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon Fiyatı

Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 5.91 TL dir. Yavuz İlaç firması tarafından satışa sunulan 8698978270062 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon Etkin Maddesi

Sefazolin Sodyum


Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - Birinci Kuşak Sefalosporinler - Sefazolin Sodyum

Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Maksiporin 1000 mg IM 1 Flakon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.