Sağlık Haberleri

Medical Park İzmir'de Organ Bağışı Rekoru

Medical Park İzmir hastanesinde, belediye başkanı, kaymakam ve hastane çalışanlarınında bulunduğu 857 kişi tarafından bağış yapılarak organ bağışında dünya rekoru kırıldı.

Medical Park İzmir hastanesi örnek bir projeye imza attı. Organ bağışına dikkat çekmek ve insanları organ bağışına teşvik etmek amacıyla düzenlenen organizasyonda Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyaka Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Medical Park İzmir çalışanları ve gönüllüler katıldı.

Daha önce 8 saat içerisinde 765 bağış ile toplu organ bağışı rekorunu elinde bulunduran ABD'de ki Yale Üniversitesini geride bırakan Medical Park İzmir, aynı anda 857 kişiden organ bağışı aldı.


Medical Park İzmir hastanesinin yönetim kurulu başkanı Dr. Zafer Beken, 2005 yılında yine İzmir'de kendisine yapılan karaciğer nakli ile hayata tutunduğunu hatırlatırken, bu tarihten sonra İzmir'e vefa borcu hissettim. Hayalinin uluslararası alanda her türlü organ bağışını kabul eden bir kurum yaratmak olduğunu belirten Beken, bugün bunun gerçekleştiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

FADPMN olarak Medical Park İzmir hastanesini ve tüm bağışçıları hassasiyetleri için kutlar, vatandaşlarımızı organ bağışı konusunda daha duyarlı olmaya davet ederiz.