İlaç

Meronem 1 g 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - Karbapenemler - Meropenemİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Meronem 1 g 1 Flakon
Firma:AstraZeneca İlaç
Etkin Madde:Meropenem
ATC Kodu:J01DH02
Kamu Kodu:A04930
Barkod:8699786270022
Fiyatı:55.26 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Meronem 1 g 1 Flakon Endikasyonları

Meronem 1 g, Meropenem etkin maddesi içeren bir antibiyotik ilacıdır. Meronem 1 g; akciğerlerde, idrar yolları ve böbreklerde, karında, deride, kadın üreme organlarında (doğumdan sonra oluşabilecek enfeksiyonlar da dahil), bütün vücudu kapsayabilecek kan enfeksiyonlarında ve menenjit tedavisinde kullanılır.

Meronem 1 g bunlar dışında enfeksiyonlara karşı bağışıklığı düşük olan kişiler ile kapılan enfeksiyonun sebebi bilinmeyen bazı hastalarda da kullanılır.

Meronem 1 g Fiyatı

Meronem 1 g 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 55.26 TL dir. AstraZeneca İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699786270022 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Meronem 1 g 1 Flakon Etkin Maddesi

Meronem 1 g 1 Flakon ilacının etkin maddesi olan Meropenem, orjinal ismiyle Meropenem maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) ? olup, molekül ağırlığı 383.4625 g/mol, formülü ise C17H25N3O5S dir. Meropenem maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar damar içine enjekte yoluyla alınır.


Meronem 1 g ilacının ana etkin maddesi Meropenem için Kimyasal Yapı Resmi:

Meronem 1 g 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - Karbapenemler - Meropenem

Meronem 1 g 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Meronem 1 g kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.