İlaç

Momecon Losyon

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Kortikosteroidler - Kortikosteroidler - Güçlü Kortikosteroidler (Grup 3) - Mometazon Furoat (vücut yüzeyi için)

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Momecon Losyon
Firma:Bilim İlaç
Etkin Madde:Mometazon Furoat
ATC Kodu:D07AC13
Kamu Kodu:A09371
Barkod:8699569480037
Fiyatı:10.12 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Momecon Losyon Endikasyonları

Momecon Losyon, kortikosteroidlere yanıt veren dermatozların iltihap ve kasıntı ile birlikte seyreden belirtilerini ortadan kaldırmak için kullanılır.

Momecon Losyon Fiyatı

Momecon Losyon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.12 TL dir. Bilim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699569480037 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Momecon Losyon Etkin Maddesi

Momecon Losyon ilacının etkin maddesi olan Mometazon Furoat, orjinal ismiyle Mometasone furoate maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 105102-22-5 olup, molekül ağırlığı 521.4295 g/mol, formülü ise C27H30Cl2O6 dir. Mometazon Furoat maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar topikal (vücut yüzeyine uygulama) veya inahalasyon (içe çekme) yollarından biriyle alınır.


Momecon Losyon ilacının ana etkin maddesi Mometazon Furoat için Kimyasal Yapı Resmi:

Momecon Losyon ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Kortikosteroidler - Kortikosteroidler - Güçlü Kortikosteroidler (Grup 3) - Mometazon Furoat (vücut yüzeyi için)

Momecon Losyon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Momecon Losyon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.