İlaç

Mopem 1 g IV 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - Karbapenemler - Meropenemİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Mopem 1 g IV 1 Flakon
Firma:Tüm Ekip İlaç
Etkin Madde:Meropenem
ATC Kodu:J01DH02
Kamu Kodu:A12237
Barkod:8699814270536
Fiyatı:55.26 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Mopem 1 g IV 1 Flakon Endikasyonları

Mopem karın içi enfeksiyonlarda ve deri ile deri eklerinde görülen enfeksiyon hastalıklarında kullanılır. Mopem ayrıca 3 aylık olan ya da daha büyük çocuklarda bakteriyel menenjit içinde kullanılmaktadır.

Mopem 1 g IV 1 Flakon Yan Etkileri

Mopem kullanımı ile görülebilecek ciddi yan etkiler; sık nefes alma, hırıltılı ve/veya zorlukla nefes alma, ciddi oranda deri döküntüsü, kaşıntı ya da kurdeşen, dudak, yüz, dil veya vücudun diğer kısımlarında şişlikler.

Bu yan etkilerin tamamı ciddi yan etkiler olup görülmesi durumunda acilen doktorunuza ya da bir hastanenin acil servisine başvurmanız gerekmektedir..

Mopem 1 g IV 1 Flakon Fiyatı

Mopem 1 g IV 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 55.26 TL dir. Tüm Ekip İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699814270536 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Mopem 1 g IV 1 Flakon Etkin Maddesi

Mopem 1 g IV 1 Flakon ilacının etkin maddesi olan Meropenem, orjinal ismiyle Meropenem maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) ? olup, molekül ağırlığı 383.4625 g/mol, formülü ise C17H25N3O5S dir. Meropenem maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar damar içine enjekte yoluyla alınır.


Mopem 1 g IV 1 Flakon ilacının ana etkin maddesi Meropenem için Kimyasal Yapı Resmi:

Mopem 1 g IV 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - Karbapenemler - Meropenem

Mopem 1 g IV 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Mopem 1 g IV 1 Flakon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.