İlaç

Moxai 400 mg 10 Tablet

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Kinolonlar - Fluorokinolonlar - Moksifloksasinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Moxai 400 mg 10 Tablet
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Moksifloksasin
ATC Kodu:J01MA14
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699514090328
Fiyatı:62.15 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Moxai 400 mg 10 Tablet Endikasyonları

Moxai; aşağıda belirtilen bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
- Streptococcus pnemoniae bir diğer adıyla pnömokok enfeksiyonu (Pnömokok ; bebeklik ve çocukluk çağında sık rastlanan ve menenjit, zatürre, kan iltihabı, orta kulak iltihabı, sinüzit gibi hastalıklara yol açan bir bakteridir) , Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus, Moraxella catarrhalis'in neden oldugu kronik bronsitin akut alevlenmesinde
- Streptococcus pnemoniae bir diğer adıyla pnömokok enfeksiyonu (Pnömokok ; bebeklik ve çocukluk çağında sık rastlanan ve menenjit, zatürre, kan iltihabı, orta kulak iltihabı, sinüzit gibi hastalıklara yol açan bir bakteridir) , Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis'in neden oldugu akut sinüzitte;
- Komplike olmayan pelvik inflamatuar hastalıkta (salpenjit ve endometrit dahil kadınlarda üst genital kanal enfeksiyonları gibi)
- Streptococcus pnemoniae (penisilin için MİK değeri > 2mg/ml olan penisiline dirençli suslar dahil), Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae'nın neden olduğu toplumdan edinilmiş pnömonide; çoklu ilaç direnci olan susların sebep olduğu toplumdan edinilmiş pnömoni de dahil.
- Escherichia coli, Bacteroides fragilis, Streptococcus anginosus, Streptococcus constellatus, Enterococcus faecalis, Proteus mirabilis, Clostridium perfringens, Bacteriodes theataiotamicron ya da Peptostreptococcus türlerinin neden oldugu komplike intraabdominal enfeksiyonlarda (abse gibi polimikrobiyal enfeksiyonlar dahil).
- Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes'in neden olduğu komplike olmayan deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında
- Metisiline duyarlı Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter cloacae'nin neden olduğu komplike deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında (diyabetik ayak dahil).

Moxai 400 mg 10 Tablet Fiyatı

Moxai 400 mg 10 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 62.15 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699514090328 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Moxai 400 mg 10 Tablet Etkin Maddesi

Moxai 400 mg 10 Tablet ilacının etkin maddesi olan Moksifloksasin, orjinal ismiyle Moxifloxacin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 354812-41-2 olup, molekül ağırlığı 401.431363 g/mol, formülü ise C21H24FN3O4 dir. Moksifloksasin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, damar içine enjekte ve göze lokal yollarından biriyle alınır.


Moxai 400 mg 10 Tablet ilacının ana etkin maddesi Moksifloksasin için Kimyasal Yapı Resmi:

Moxai 400 mg 10 Tablet ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Kinolonlar - Fluorokinolonlar - Moksifloksasin

Moxai 400 mg 10 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Moxai 400 mg 10 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.