İlaç

Mucolator Pediatrik Şurup

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar - Mukolitikler (Balgam Söktürücü İlaçlar) - Asetilsistein

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Mucolator Pediatrik Şurup
Firma:Koçak Farma İlaç
Etkin Madde:Asetilsistein
ATC Kodu:R05CB01
Kamu Kodu:A10875
Barkod:8699828570202
Fiyatı:8.51 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Mucolator Pediatrik Şurup Endikasyonları

Mucolator Pediatrik Şurup; balgamın inceltilerek vücuttan kolay atılımını kolaylaştırır. Mucolator ayrıca aşırı dozda parasetamol etken maddeli ilaç kullanımı ile oluşan karaciğer yetmezliğinin önlenmesi amacıyla da kullanılır.

Mucolator Pediatrik Şurup Fiyatı

Mucolator Pediatrik Şurup, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 8.51 TL dir. Koçak Farma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699828570202 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Mucolator Pediatrik Şurup Etkin Maddesi

Mucolator Pediatrik Şurup ilacının etkin maddesi olan Asetilsistein, orjinal ismiyle Acetylcysteine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 616-91-1 olup, molekül ağırlığı 163.19486 g/mol, formülü ise C5H9NO3S dir. Asetilsistein maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, damar içine enjekte ve içe çekilme yollarından biriyle alınır.


Mucolator Pediatrik Şurup ilacının ana etkin maddesi Asetilsistein için Kimyasal Yapı Resmi:

Mucolator Pediatrik Şurup ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar - Mukolitikler (Balgam Söktürücü İlaçlar) - Asetilsistein

Mucolator Pediatrik Şurup Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Mucolator Pediatrik Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.