İlaç

Muscoril Merhem

Kas İskelet Sistemi - Kas Gevşeticiler - Santral Etkili Kas Gevşeticiler - Diğer Santral Etkili Kas Gevşetici İlaçlar - Tiyokolşikosidİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Muscoril Merhem
Firma:Sanofi Aventis İlaç
Etkin Madde:Tiyokolşikosid
ATC Kodu:M03BX05
Kamu Kodu:A05207
Barkod:8699809370012
Fiyatı:19.33 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Muscoril Merhem Endikasyonları

Muscoril Merhem, tiyokolşikosid topik uygulandığında kas gevşetici, antienflamatuar ve ağrı kesici özellikleri nedeniyle iskelet adalesinin romatizmal ve diğer ağrılı durumlarında endikedir. Örneğin akut ve kronik sırt ve siyatik ağrısı, servikobrakial nevralji, inatçı tortikolis, spor ve diğer travmalarda, ameliyat sonrası görülen ağrılı sendromlar ve egzersiz tedavisi öncesinde kas kontrüktürlerini gidermede.

Muscoril Merhem Yan Etkileri

Tiyokolşikosid ile bağlantılı olarak deride yan etkiler oluşabilir.

Muscoril Merhem Fiyatı

Muscoril Merhem, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 19.33 TL dir. Sanofi Aventis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699809370012 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Muscoril Merhem Etkin Maddesi

Muscoril Merhem ilacının etkin maddesi olan Tiyokolsikozid, orjinal ismiyle Thiocolchicoside maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 602-41-5 olup, molekül ağırlığı 563.61662 g/mol, formülü ise C27H33NO10S dir. Tiyokolsikozid maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, vücut yüzeyi ve kas içine enjekte yollarından biriyle alınır.


Muscoril Merhem ilacının ana etkin maddesi Tiyokolsikozid için Kimyasal Yapı Resmi:

Muscoril Merhem ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Kas Gevşeticiler - Santral Etkili Kas Gevşeticiler - Diğer Santral Etkili Kas Gevşetici İlaçlar - Tiyokolşikosid

Muscoril Merhem Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Muscoril Merhem kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.