İlaç

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Naze Mikrodozerli Burun Spreyi
Firma:Yenişehir İlaç
Etkin Madde:Ksilometazolin HCL
ATC Kodu:R01AA07
Kamu Kodu:A09882
Barkod:8699730540126
Fiyatı:10.65 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi Endikasyonları

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi; paranazol sinüslerin hastalıklarında salgının akmasına yardım amacıyla, çeşitli tipteki soğuk algınlıklarında, rinoskopiyi kolaylaştırmada, otitis mediada nazofarenks mukozasının dekonjestiyonu için yardımcı olarak kullanılır.

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi Fiyatı

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.65 TL dir. Yenişehir İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699730540126 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi Etkin Maddesi

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi ilacının etkin maddesi olan Ksilometazolin HCL, orjinal ismiyle Xylometazoline maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 526-36-3 olup, molekül ağırlığı 244.37516 g/mol, formülü ise C16H24N2 dir. Ksilometazolin HCL maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar burundan sprey ve damla yollarından biriyle alınır.


Naze Mikrodozerli Burun Spreyi ilacının ana etkin maddesi Ksilometazolin HCL için Kimyasal Yapı Resmi:

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

Naze Mikrodozerli Burun Spreyi Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Naze Mikrodozerli Burun Spreyi kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.