İlaç

Nebido 250 mg/ml 4 ml 1 Ampül

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Androjenler - 3-Okso Androsten (4) Türevleri - Testosteronİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Nebido 250 mg/ml 4 ml 1 Ampül
Firma:Bayer İlaç
Etkin Madde:Testosteron Undekanoat
ATC Kodu:G03BA03
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699546755462
Önceki: 8699545756439
Fiyatı:269.36 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Nebido 250 mg/ml 4 ml 1 Ampül Endikasyonları

Nebido'nun etkin maddesi olan testosteron undekanoat, erkeklerde bulunan en önemli cinsiyet hormonu olan testosteronun bir esteridir. Erkeklerde erkek tipi özelliklerin olusmasını saglar. Nebido erkeklerde görülen testosteron yetmezligi durumlarında takviye amacıyla kullanılır.

Nebido 250 mg/ml 4 ml 1 Ampül Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Testosteron Undekanoat etken maddeli Nebido'nun da bazı yan etkileri görülebilir.

Yan etki olarak 'Aşırı Duyarlılık' yaşarsanız bunu doktorunuza bildirin ve en yakın hastanenin acil bölümüne derhal başvurun.

Kalp damar hastalığı, yüksek tansiyon, prostat enzimlerinde artış, nefes darlığı, prostat enfeksiyonu, büyümesi, kanseri, sertliği hastalığı veya alerjiyle ilgili olarak ortaya çıkan ve acilen tedavi edilmediği takdirde ölümcül olabilen anafilaktik reaksiyon rahatsızlıklarından birini yaşarsanız bunu doktorunuza bildirin ve hemen en yakın hastanenin acil bölümüne gidiniz.

Nebido'nun hafif yan etkileri olarak sayılabilen ve doktorunuza bildirmeniz gereken yan etkileri ise; Kilo artışı, yorgunluk, sinirlilik, iştah artışı, duygu durum bozukluğu, depresyon, şekere bağlı hemoglobin miktarında artış, kırmızı kan hücrelerinde artış, kan yağlarında artış, uykusuzluk, gerginlik, sinüzit, sersemlik, titreme, baş ağrısı, sıcak basması, kan basıncında yükselme, bronşit, horlama, ses bozukluğu, öksürük, bulantı, karaciğer testlerinde bozukluk, ishak, kaşıntı, kuru cilt, kızarıklık, sivilce, saç dökülmesi, kasta spazm, gerilme, ağrı, tutukluk, enzimlerinde artış, kol bacak ağrısı, eklem ağrısı, testislerde ağrı, idrar yolları hastalığı, idrar yapamama, idrar akımında azalma, ağrılı idrar yapımı, gece idrar yapamama, cinsel isteğinizde artış veya azalma, geceleri sık idrara çıkma, konuşma güçlüğü, aşırı terleme ya da gece terlemesi, enjeksiyon bölgesinde reaksiyon, kandaki serbest testesteron artışı, kadınlık hormonlarında artış, meme de sertlik, ağrı veya büyüme'dir.

Nebido Fiyatı

Nebido 250 mg/ml 4 ml 1 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 269.36 TL dir. Bayer İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699546755462 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Nebido 250 mg/ml 4 ml 1 Ampül ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Androjenler - 3-Okso Androsten (4) Türevleri - Testosteron

Nebido 250 mg/ml 4 ml 1 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Nebido kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.