İlaç

Neoprofen Jel %5 60 g

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - İbuprofenİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Neoprofen Jel %5 60 g
Firma:Pensa Pharma İlaç
Etkin Madde:İbuprofen
ATC Kodu:M02AA13
Kamu Kodu:A12847
Barkod:8699033340454
Fiyatı:7.5 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Neoprofen Jel %5 60 g Endikasyonları

Neoprofen Jel aşağıda belirtilen durumların tedavisi için kullanılır.
• Adale romatizması,
• Ağrılı eklem hastalıkları (artroz),
• Eklem yakınındaki yumuşak dokunun iltiplı hastalıkları,
• Omurganın ve diğer eklemlerin iltihabi romatizmal hastalıkları,
• Omuz sertliği, bel ağrısı, lumbago, spor ve kaza yaralanmalarındaki; ezilme, burkulma, gerilmelerin dıştan veya destekleyici tedavisi.

Neoprofen Jel Fiyatı

Neoprofen Jel %5 60 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 7.5 TL dir. Pensa Pharma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699033340454 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Neoprofen Jel %5 60 g Etkin Maddesi

Neoprofen Jel %5 60 g ilacının etkin maddesi olan Ibuprofen, orjinal ismiyle Ibuprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15687-27-1 olup, molekül ağırlığı 206.28082 g/mol, formülü ise C13H18O2 dir. Ibuprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, vücut yüzeyine sürme, rectal ve damar içine enjekte yollarından biriyle alınır.


Neoprofen Jel ilacının ana etkin maddesi Ibuprofen için Kimyasal Yapı Resmi:

Neoprofen Jel %5 60 g ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - İbuprofen

Neoprofen Jel %5 60 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Neoprofen Jel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.