İlaç

Normopres 10 mg 20 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Kalsiyum Kanal Blokerleri - Seçici kalsiyum kanal blokerleri - Dihidropiridin Türevleri - Amlodipin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Normopres 10 mg 20 Tablet
Firma:
Etkin Madde:Amlodipin
ATC Kodu:C08CA01
Kamu Kodu:
Barkod:8699543010373
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Normopres 10 mg 20 Tablet Endikasyonları

Normopres; hipertansiyonda (yüksek kan basıncı) başlangıçtan itibaren temel tedavi olarak kullanılır. Kan basıncı yüksek olan hastalarda, tek başına veya bir başka antihipertansif ajanla birlikte (Örn:Tiazid grubu diüretikler, beta-blokörler veya ADE inhibitörleri) ile kombine olarak kullanılabilir. Anjina Pektoris: Normopres, gerek stabil anjina, gerekse vazospastik anjinada (varyant anjina, prinzmetal anjina) endikedir. Nitratlara ve/veya yeterli dozlarda uygulanan beta-blokörlere yanıt vermeyen anjina pektorisi olan hastalarda, tek başına veya diğer antianjinal ilaçlarla kombine olarak kullanılabilir.

Normopres 10 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Normopres 10 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Amlodipin, orjinal ismiyle Amlodipine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 88150-42-9 olup, molekül ağırlığı 408.8759 g/mol, formülü ise C20H25ClN2O5 dir. Amlodipin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Normopres 10 mg 20 Tablet ilacının ana etkin maddesi Amlodipin için Kimyasal Yapı Resmi:

Normopres 10 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Kalsiyum Kanal Blokerleri - Seçici kalsiyum kanal blokerleri - Dihidropiridin Türevleri - Amlodipin

Normopres 10 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Normopres 10 mg 20 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.