İlaç

Normopres 5 mg 20 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Kalsiyum Kanal Blokerleri - Seçici kalsiyum kanal blokerleri - Dihidropiridin Türevleri - Amlodipin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Normopres 5 mg 20 Tablet
Firma:
Etkin Madde:Amlodipin
ATC Kodu:C08CA01
Kamu Kodu:
Barkod:8699543010366
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Normopres 5 mg 20 Tablet Endikasyonları

Normopres 5 mg; hipertansiyonda (yüksek kan basıncı) başlangıçtan itibaren temel tedavi olarak kullanılır. Kan basıncı yüksek olan hastalarda, tek başına veya bir başka antihipertansif ajanla birlikte (Örn:Tiazid grubu diüretikler, beta-blokörler veya ADE inhibitörleri) ile kombine olarak kullanılabilir. Anjina Pektoris: Normopres, gerek stabil anjina, gerekse vazospastik anjinada (varyant anjina, prinzmetal anjina) endikedir. Nitratlara ve/veya yeterli dozlarda uygulanan beta-blokörlere yanıt vermeyen anjina pektorisi olan hastalarda, tek başına veya diğer antianjinal ilaçlarla kombine olarak kullanılabilir.

Normopres 5 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Normopres 5 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Amlodipin, orjinal ismiyle Amlodipine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 88150-42-9 olup, molekül ağırlığı 408.8759 g/mol, formülü ise C20H25ClN2O5 dir. Amlodipin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Normopres 5 mg 20 Tablet ilacının ana etkin maddesi Amlodipin için Kimyasal Yapı Resmi:

Normopres 5 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Kalsiyum Kanal Blokerleri - Seçici kalsiyum kanal blokerleri - Dihidropiridin Türevleri - Amlodipin

Normopres 5 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Normopres 5 mg 20 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.