İlaç

Notuss 50 mg SR 20 Tablet

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük İlaçları - Diğer Öksürük Kesici İlaçlar - Butamirat Sitrat



İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Notuss 50 mg SR 20 Tablet
Firma:Tripharma İlaç
Etkin Madde:Butamirat Sitrat
ATC Kodu:R05DB13
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699772030135
Fiyatı:27.04 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Notuss 50 mg SR 20 Tablet Endikasyonları

Notuss 50 mg SR Tablet, Butamirat Sitrat etkin maddesi içeren bir öksürük ilacıdır. Notuss 50 mg Tablet; çeşitli nedenlerle ortaya çkaran öksürüğün semptomatik olarak tedavi edilmesi ve ameliyat ya da solunum yolları muayenesi öncesi/sonrası öksürüğün önlenmesi için kullanılır.

Notuss 50 mg Tablet Fiyatı

Notuss 50 mg SR 20 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 27.04 TL dir. Tripharma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699772030135 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Notuss 50 mg SR 20 Tablet Etkin Maddesi

Notuss 50 mg SR 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Butamirat Sitrat, orjinal ismiyle Brospamin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 18109-80-3 olup, molekül ağırlığı 307.42776 g/mol, formülü ise C18H29NO3 dir. Butamirat Sitrat maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Notuss 50 mg Tablet ilacının ana etkin maddesi Butamirat Sitrat için Kimyasal Yapı Resmi:

Notuss 50 mg SR 20 Tablet ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük İlaçları - Diğer Öksürük Kesici İlaçlar - Butamirat Sitrat

Notuss 50 mg SR 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Notuss 50 mg Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.