İlaç

Nova 500 mg 20 Tablet

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Pirazolonlar - Metamizol Sodyum

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Nova 500 mg 20 Tablet
Firma:MSB İlaç Fabrikası
Etkin Madde:Metamizol Sodyum
ATC Kodu:N02BB02
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Nova 500 mg 20 Tablet Endikasyonları

Nova ilacı Metamizol Sodyum etken maddesi içerir. Nova Tablet şiddetli derecedeki akut ve kronik ağrılarda kullanılabilir. Baş ağrısı, diş ağrısı, romatizmal hastalıklara bağlı ağrılar, tümör ağrıları, yaralanma nedeniyle oluşan ağrı, ve post-operatif ağrılar için endikedir.

Mide-barsak kanalına, safra yollarına böbrek ve alt idrar yollarına ait olan şiddetli akut ve kronik ağrılarda da kullanılabilir. Bu ağrı durumları haricinde yüksek ateş durumunda da kullanılan Nova Tablet'in hafif ağrılar için kullanılması önerilmez.

Nova 500 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Nova 500 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Metamizol Sodyum, orjinal ismiyle Metamizole maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 68-89-3 olup, molekül ağırlığı 311.35678 g/mol, formülü ise C13H17N3O4S dir. Metamizol Sodyum maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, ? yoluyla alınır.


Nova ilacının ana etkin maddesi Metamizol Sodyum için Kimyasal Yapı Resmi:

Nova 500 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Pirazolonlar - Metamizol Sodyum

Nova 500 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Nova kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.