Sağlık Haberleri

Obeziteye Karşı Günde 10 Bin Adım Kampanyası

Çağımızın hastalığı obeziteye yakalanmamak, sağlıklı bir yaşam sürmek için Sağlık Bakanlığı 'Günde on bin adım' kampanyası başlattı. Bakanlık, Obeziteyle mücadele için sizi yarım saat yürümeye davet ediyor.

Bakanlığın bu kampanyasını televizyonda, radyoda, bilboardlarda görmek mümkün. Konvansiyonel ve sosyal medya gibi tüm birimleri kullanarak halka ulaşmaya çalışan Sağlık Bakanlığı'nın formülü oldukça basit.

Geçtiğimiz günlerde Muğla'da bulunan ve 'Günde on bin adım' kampanyası için yöre halkı ile birlikte yürüyüşe geçen Sağlık Bakanı Recep Akdağ 'Obeziteye karşı başlattığımız kampanya açık. Halkımız daha az yiyerek, daha fazla hareket ederek obeziten uzak kalabilir. Bunun formüllerini uzatmaya gerek yok' dedi.

Bakanlığın medyada sık dönen reklamında günde yarım saat yürümeki koşmak ve hareketli olmak sizi obeziteden uzak duruyor. Günde yarım hareket ederek ya da 10 bin adım atarak siz de obeziteden uzak kalabilirsiniz.

Obezite, insan vücudunda yağ hücrelerinde depolanan doğal enerji rezervlerinin ciddi risk oluşturacak düzeyde artması ve sonuçta ölüm oranlarının kaçınılmaz olarak yükselmesi ile karakterize bir hastalık olarak tanımlanıyor.