İlaç

Opirel 75 mg 90 Tablet

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Platelet Agregasyon İnhibitörleri - Klopidogrelİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Opirel 75 mg 90 Tablet
Firma:Aris Ali Raif İlaç
Etkin Madde:Klopidogrel Hidrojen Sülfat
ATC Kodu:B01AC04
Kamu Kodu:A12506
Barkod:8699543091228
Fiyatı:187.01 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Opirel 75 mg 90 Tablet Endikasyonları

Opirel;
- Aterotrombotik olayların azaltılması,
- Geçirilmiş Miyokard İnfarktüsü, Geçirilmiş İnme veya Periferik Arter Hastalığı,
- Semptomatik aterosklerotik hastalık öyküsü olan hastalarda (geçirilmiş inme, geçirilmiş miyokard infarktüsü, periferik arter hastalığı gibi) vasküler iskemik olayların (miyokard infarktüsü, inme, vasküler ölüm) önlenmesi,
- Akut Koroner Sendrom,
- Medikal olarak tedavi edilmesi gereken veya perkütan koroner girişim yapılan (stentli veya stentsiz) veya koroner arter bypass graft cerrahisi (CABG) geçirenler de dahil olmak üzere akut koroner sendromu olan (ST elevasyonsuz unstabil angina ya da Q-dalgasız miyokard infarktüsü veya ST elevasyonlu akut miyokard enfarktüsü) hastalardaki; kardiyovasküler ölüm, miyokard infarktüsü veya inme kombine sonlanım oranının yanı sıra kardiyovasküler ölüm, miyokard infarktüsü, inme veya refrakter iskemi kombine sonlanım oranının azaltılması tedavisinde kullanılmaktadır.

Opirel Fiyatı

Opirel 75 mg 90 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 187.01 TL dir. Aris Ali Raif İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699543091228 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Opirel 75 mg 90 Tablet Etkin Maddesi

Opirel 75 mg 90 Tablet ilacının etkin maddesi olan Klopidogrel, orjinal ismiyle Clopidogrel maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 113665-84-2 olup, molekül ağırlığı 321.82174 g/mol, formülü ise C16H16ClNO2S dir. Klopidogrel maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Opirel ilacının ana etkin maddesi Klopidogrel için Kimyasal Yapı Resmi:

Opirel 75 mg 90 Tablet ilacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Platelet Agregasyon İnhibitörleri - Klopidogrel

Opirel 75 mg 90 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Opirel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.