İlaç

Ortamol 500 mg 20 Tablet

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Anilidler - Parasetamol

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ortamol 500 mg 20 Tablet
Firma:MSB İlaç Fabrikası
Etkin Madde:Parasetamol
ATC Kodu:N02BE01
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ortamol 500 mg 20 Tablet Endikasyonları

Ortamol, parasetamol etken maddeli bir ağrı kesici/ateş düşürücüdür. Ortamol posttravmatik ve postoperatif ağrılarda, aşı uygulaması sonrasında, baş ağrısı, diş ağrısı, nezle, sinüzit, otit, akut farenjit gibi enfeksiyonlar ile görülen yüksek ateş olgularında, soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıklar ile miyalji, nevralji gibi kas-iskelet sistemi ağrılarında kullanılmaktadır. Ortamol ayrıca bayanlarda dismenore için kullanılır.

Ortamol 500 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Ortamol 500 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Parasetamol, orjinal ismiyle Paracetamol maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 103-90-2 olup, molekül ağırlığı 151.16256 g/mol, formülü ise C8H9NO2 dir. Parasetamol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, rektal ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.


Ortamol ilacının ana etkin maddesi Parasetamol için Kimyasal Yapı Resmi:

Ortamol 500 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Anilidler - Parasetamol

Ortamol 500 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ortamol kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.