İlaç

Ostriol 1 mcg/ml 25 Ampül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Vitamin İlaçları - A ve D Vitamini - D Vitamini Analogları - Kalsitriol

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ostriol 1 mcg/ml 25 Ampül
Firma:Vem İlaç
Etkin Madde:Kalsitriol
ATC Kodu:A11CC04
Kamu Kodu:A14634
Barkod:8699844751012
Fiyatı:349.03 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ostriol 1 mcg/ml 25 Ampül Endikasyonları

Ostriol'un etkin maddesi Kalsitriol, D3 vitamininin aktif formudur. Sağlıklı insanlarda vücudun ihtiyacı olan kalsitriol böbrekler tarafından üretilir. Fakat böbrek bozukluğu/yetmezliği olan kişilerde vücudun kalsitriol üretimi aksayabilir.

Ostriol 1 mcg Ampül, uzun dönemli böbrek bozukluğu nedeniyle diyalize giren böbrek hastalarının kandaki düşük kalsiyum seviyesini yükseltmek için kullanılır. Ostriol ayrıca paratiroid hormonunun yüksek çıkması durumunda da kullanılabilir. İlaç kanınızdaki kalsiyum seviyesini arttırırken PTH seviyenizi (paratiroid hormonunu seviyesi) ise düşürür.

Ostriol Fiyatı

Ostriol 1 mcg/ml 25 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 349.03 TL dir. Vem İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699844751012 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Ostriol 1 mcg/ml 25 Ampül Etkin Maddesi

Kalsitriol


Ostriol ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Ostriol 1 mcg/ml 25 Ampül ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Vitamin İlaçları - A ve D Vitamini - D Vitamini Analogları - Kalsitriol

Ostriol 1 mcg/ml 25 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ostriol kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.