İlaç

Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili)

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili)
Firma:Novartis İlaç
Etkin Madde:Ksilometazolin HCL
ATC Kodu:R01AA07
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699504540420
Fiyatı:6.28 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) Endikasyonları

Ortivine Burun Spreyi (Nemlendiricili); rinit (burun içini döşeyen mukozanın her türlü iltihabı) ya da sinüzitlerin neden olduğu nazal konjesyonun giderilmesinde; soğuk algınlığında (burun tıkanıklığını gidermek ve önlemek amacı ile); paranazal sinüslerin hastalıklarında (sinüzit) salgının drenajı için; orta kulak iltihabında, nazofarinks mukozasının dekonjesyonu için yardımcı tedavi olarak ve rinoskopiyi kolaylaştırmak için kullanılmaktadır.

Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) Fiyatı

Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili), ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 6.28 TL dir. Novartis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699504540420 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) Etkin Maddesi

Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) ilacının etkin maddesi olan Ksilometazolin HCL, orjinal ismiyle Xylometazoline maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 526-36-3 olup, molekül ağırlığı 244.37516 g/mol, formülü ise C16H24N2 dir. Ksilometazolin HCL maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar burundan sprey ve damla yollarından biriyle alınır.


Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) ilacının ana etkin maddesi Ksilometazolin HCL için Kimyasal Yapı Resmi:

Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Otrivine Burun Spreyi (Nemlendiricili) kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.