İlaç

Otrivine Menthol Sprey 10 ml

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCLİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Otrivine Menthol Sprey 10 ml
Firma:Novartis İlaç
Etkin Madde:Ksilometazolin HCL
ATC Kodu:R01AA07
Kamu Kodu:A05832
Barkod:8699504540000
Fiyatı:6.04 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Otrivine Menthol Sprey 10 ml Endikasyonları

Ortivine Menthol Sprey; rinit (burun içini döşeyen mukozanın her türlü iltihabı) ya da sinüzitlerin neden olduğu nazal konjesyonun giderilmesinde; soğuk algınlığında (burun tıkanıklığını gidermek ve önlemek amacı ile); paranazal sinüslerin hastalıklarında (sinüzit) salgının drenajı için; orta kulak iltihabında, nazofarinks mukozasının dekonjesyonu için yardımcı tedavi olarak ve rinoskopiyi kolaylaştırmak için kullanılmaktadır.

Otrivine Sprey Fiyatı

Otrivine Menthol Sprey 10 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 6.04 TL dir. Novartis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699504540000 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Otrivine Menthol Sprey 10 ml Etkin Maddesi

Otrivine Menthol Sprey 10 ml ilacının etkin maddesi olan Ksilometazolin HCL, orjinal ismiyle Xylometazoline maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 526-36-3 olup, molekül ağırlığı 244.37516 g/mol, formülü ise C16H24N2 dir. Ksilometazolin HCL maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar burundan sprey ve damla yollarından biriyle alınır.


Otrivine Sprey ilacının ana etkin maddesi Ksilometazolin HCL için Kimyasal Yapı Resmi:

Otrivine Menthol Sprey 10 ml ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

Otrivine Menthol Sprey 10 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Otrivine Sprey kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.