İlaç

Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCLİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml
Firma:Novartis İlaç
Etkin Madde:Ksilometazolin HCL
ATC Kodu:R01AA07
Kamu Kodu:A05829
Barkod:8699504540307
Fiyatı:4.22 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml Endikasyonları

Ortivine Pediatrik Sprey; rinit (burun içini döşeyen mukozanın her türlü iltihabı) ya da sinüzitlerin neden olduğu nazal konjesyonun giderilmesinde; soğuk algınlığında (burun tıkanıklığını gidermek ve önlemek amacı ile); paranazal sinüslerin hastalıklarında (sinüzit) salgının drenajı için; orta kulak iltihabında, nazofarinks mukozasının dekonjesyonu için yardımcı tedavi olarak ve rinoskopiyi kolaylaştırmak için kullanılmaktadır.

Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml Yan Etkileri

Tüm ilaçların kullanımı ile görülebildiği gibi Otrivine Pediatrik Sprey'in kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir.

Ciltte döküntü ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar çok ciddi yan etkilerdir. Bu yan etkiler oldukça seyrek görülmekle birlikte görüldiği takdirde derhal doktorunuza bildirmeli veya en yakın hastanenin acil bölümüne başvurmalısınız.

Bulanık görüş ve kalp atışlarında düzensizlik veya hızlanma yan etkileri de ciddi yan etkilerdir. Bu yan etkilerde çok seyrek görülmekle birlikte karşılaşıldığı takdirde hemen doktorunuza başvurmalı ya da acil servise gitmelisiniz.

Bunlar dışında, baş ağrısı, bulantı, bölgesel yanma hissi, burun mukozasında kuruluk ve tahriş gibi yan etkiler de görülebilmektedir. Yaşadığınız bu durumlarla ilgili doktorunuzu bilgilendiriniz.

Otrivine Pediatrik Sprey Fiyatı

Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 4.22 TL dir. Novartis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699504540307 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml Etkin Maddesi

Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml ilacının etkin maddesi olan Ksilometazolin HCL, orjinal ismiyle Xylometazoline maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 526-36-3 olup, molekül ağırlığı 244.37516 g/mol, formülü ise C16H24N2 dir. Ksilometazolin HCL maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar burundan sprey ve damla yollarından biriyle alınır.


Otrivine Pediatrik Sprey ilacının ana etkin maddesi Ksilometazolin HCL için Kimyasal Yapı Resmi:

Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

Otrivine Pediatrik Sprey 10 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Otrivine Pediatrik Sprey kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.