İlaç

Pallada Göz Damlası % 0.1 5 ml

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Şişmeyi Azaltan ve Antialerjik Göz Damlaları - Diğer Dekonjestanlar ve Antialerjikler - Olopatadinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Pallada Göz Damlası % 0.1 5 ml
Firma:World Medicine
Etkin Madde:Olopatadin HCL
ATC Kodu:S01GX09
Kamu Kodu:
Barkod:8680199610055
Fiyatı:14.46 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Pallada Göz Damlası % 0.1 5 ml Endikasyonları

Pallada göz damlası mevsimsel alerjik konjoktivitin oküler belirtilerinin ve semptomlarının tedavisi için kullanılır.

Alerjik konjoktivit; Polenler, ev tozu veya hayvan kürkü gibi bazı maddeler göz yüzeyinde şişmenin yanı sıra kızarıklık, şiddetli kaşıntıya neden olabilir.

Pallada göz damlası gözde oluşan alerjik rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan bir ilaç olup reaksiyonların etkisini azaltarak etki eder.

Pallada Göz Damlası Fiyatı

Pallada Göz Damlası % 0.1 5 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 14.46 TL dir. World Medicine firması tarafından satışa sunulan 8680199610055 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Pallada Göz Damlası % 0.1 5 ml Etkin Maddesi

Pallada Göz Damlası % 0.1 5 ml ilacının etkin maddesi olan Olopatadin, orjinal ismiyle Olopatadine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 113806-05-6 olup, molekül ağırlığı 337.41222 g/mol, formülü ise C21H23NO3 dir. Olopatadin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar göze damlatma yoluyla alınır.


Pallada Göz Damlası ilacının ana etkin maddesi Olopatadin için Kimyasal Yapı Resmi:

Pallada Göz Damlası % 0.1 5 ml ilacının Kategorisi

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Şişmeyi Azaltan ve Antialerjik Göz Damlaları - Diğer Dekonjestanlar ve Antialerjikler - Olopatadin

Pallada Göz Damlası % 0.1 5 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Pallada Göz Damlası kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.