İlaç

Pamidem 90 mg IV 1 Flakon

Kas İskelet Sistemi - Kemik - Kemik İlaçları - Bisfosfonatlar - Pamidronat Disodyumİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Pamidem 90 mg IV 1 Flakon
Firma:Dem İlaç
Etkin Madde:Pamidronat Disodyum
ATC Kodu:M05BA03
Kamu Kodu:A10581
Barkod:8699769790011
Fiyatı:332.14 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Pamidem 90 mg IV 1 Flakon Endikasyonları

Pamidem 90 mg;
- Tümöre bağlı olarak kanda anormal derecede yüksek düzeyde kalsiyum bulunması (hiperkalsemi),
- Meme kanserinin bulunduğu yerden vücudun başka bölgelerine sıçrayarak kemik erimesine yol açtığı durumlar,
- Kemiğin Paget hastalığı (Kemiklerde şekil bozukluklarına neden olan, temelde kemik yapım ve yıkımı arasındaki dengenin bozulması ile karakterize, oldukça fazla görülen yaygın iskelet hastalığı; çoğu zaman ailesel niteliktedir ve 50 yaşın üzerindeki hastalarda görülür),
- Multipl miyelom (Multipl miyelom bir kemik iligi kanseridir. Bu kanser türünde, plazma hücreleri denen bir beyaz kan hücresi türünün aşırı hızda çoğalması sonucunda hepsi anormal olan ve birbirine benzemeyen birçok hücre meydana gelir ve bu hücreler birden fazla kemikte tümör oluşturur. Erkeklerde, kadınlara göre daha sık görülür. Kansızlık, kanama, tekrarlayan enfeksiyonlar ve güçsüzlük başlıca belirtileridir) hastalığında görülen, kemik erimesine yol açan kemik yaraları tedavilerinde etkilidir.

Pamidem 90 mg Fiyatı

Pamidem 90 mg IV 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 332.14 TL dir. Dem İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699769790011 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Pamidem 90 mg IV 1 Flakon Etkin Maddesi

Pamidem 90 mg IV 1 Flakon ilacının etkin maddesi olan Pamidronat Disodyum, orjinal ismiyle Pamidronic acid maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 40391-99-9 olup, molekül ağırlığı 235.069462 g/mol, formülü ise C3H11NO7P2 dir. Pamidronat Disodyum maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar damara enjekte yoluyla alınır.


Pamidem 90 mg ilacının ana etkin maddesi Pamidronat Disodyum için Kimyasal Yapı Resmi:

Pamidem 90 mg IV 1 Flakon ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Kemik - Kemik İlaçları - Bisfosfonatlar - Pamidronat Disodyum

Pamidem 90 mg IV 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Pamidem 90 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.