İlaç

Pinix 40 mg/80 mg 30 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Bağırsak Hastalıkları - Diğer - Simetikon Kombinasyonlarıİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Pinix 40 mg/80 mg 30 Tablet
Firma:Santa Farma İlaç
Etkin Madde:Otilonyum Bromür ve Simetikon
ATC Kodu:A03AX63
Kamu Kodu:
Barkod:8699527090865
Fiyatı:31.49 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Pinix 40 mg/80 mg 30 Tablet Endikasyonları

Pinix ilacı Otilonyum bromür ve Simetikon etkin maddeleri içerir.

Otilonyum bromür; antispazmodik (spazm giderici) olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. Sindirim kanalındaki kaslar üzerine etki eder, barsak spazmlarını hafifletir ve artmış motiliteyi (barsak kaslarının aşırı büzülmesini ve hızını kontrol etmek gibi) düzenler.

Simetikon; sindirim kanalında aşırı gazın yarattığı ağrıyı dindirmek için kullanılan bir gaz gidericidir.

Pinix spazm ve gaz ağırlıklı hastalıklarda kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıklardan bazıları;

• İrritabl barsak sendromu (IBS-Barsaklarda organik bir sebep olmaksızın gözlenen fonksiyona ait rahatsızlıkları içeren hastalık grubu) ve distal enterik (barsakların son kısımlarına ait) bölgenin spastik-ağrılı durumlarında spazm çözücüdür.
• Pinix sindirim kanalındaki kaslar üzerine etki eder, barsak spazmlarınıhafifletir ve artmış motiliteyi (barsak kaslarının aşırı büzülmesini ve hızını kontrol etmek gibi) düzenler.
• Spazmların özellikle gaz nedeniyle olduğu/artış gösterdiği durumlarda sindirim kanalında aşırı gazın yarattığı ağrı durumlarını dindirmek için kullanılır.
• Pinix, sığır kaynaklı laktoz monohidrat içerir.

Pinix Fiyatı

Pinix 40 mg/80 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 31.49 TL dir. Santa Farma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699527090865 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Pinix 40 mg/80 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Bağırsak Hastalıkları - Diğer - Simetikon Kombinasyonları

Pinix 40 mg/80 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Pinix kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.