İlaç

Prosalid 5 mg/ml Çözelti

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Hormonal Tedavi İlaçları - Hormonlar - Gonadotropin Salgılatıcı Hormon Analogları - Leuprorelin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Prosalid 5 mg/ml Çözelti
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:Leuprolid Asetat
ATC Kodu:L02AE02
Kamu Kodu:A12818
Barkod:8699525776426
Fiyatı:73.65 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Prosalid 5 mg/ml Çözelti Endikasyonları

Prosalid;
- Prostat Kanseri: Hormonal müdahaleye uygun prostat kanserinde tedavisinde hastalığın etkilerini hafifletmek üzere kullanılır.
- Yardımla üreme teknikleri uygulamaları sırasında yumurtalıkların kontrollü olarak uyarılmasında ve ilerlemiş prostat kanserinde hastalığın yol açtıgı etkilerin hafifletilmesi için kullanılmaktadır.

Prosalid Fiyatı

Prosalid 5 mg/ml Çözelti, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 73.65 TL dir. Deva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699525776426 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Prosalid 5 mg/ml Çözelti Etkin Maddesi

Prosalid 5 mg/ml Çözelti ilacının etkin maddesi olan Löprolid, orjinal ismiyle Leuprorelin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 53714-56-0 olup, molekül ağırlığı 1269.45022 g/mol, formülü ise C61H88N16O14 dir. Löprolid maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar enjeksiyon ve implant yollarından biriyle alınır.


Prosalid ilacının ana etkin maddesi Löprolid için Kimyasal Yapı Resmi:

Prosalid 5 mg/ml Çözelti ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Hormonal Tedavi İlaçları - Hormonlar - Gonadotropin Salgılatıcı Hormon Analogları - Leuprorelin

Prosalid 5 mg/ml Çözelti Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Prosalid kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.