İlaç

Rapalix 2.5 mg 30 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Kan Basıncını Düzenleyen İlaçlar - ACE İnhibitörleri - ACE İnhibitörleri - Ramipril

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Rapalix 2.5 mg 30 Tablet
Firma:Recordati İlaç
Etkin Madde:Ramipril
ATC Kodu:C09AA05
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Rapalix 2.5 mg 30 Tablet Endikasyonları

Rapalix içerisinde ramipril olan ve tansiyon, kalp ve böbrek ile ilgili aşağıda belirtilen durumlarda kullanılan ACE İnhibitörleri sınıfından bir ilaçtır. Rapalix; yüksek tansiyonun düşürülmesi, daha önce kalp krizi geçirmiş olan kişilerde kalbin zayıflamasının önlenmesi, kalp yetmezliği olarak bilinen hastalığı olanlarda kalbin vücuda yeteri kadar kan pompalamasına yardımıcı olarak ve şeker hastalığı (diyabet) ile ilişkili olan veya olmayan böbrek hastalığının ilerlemesinin önlenmesi amaçlarıyla kullanılmaktadır.

Rapalix 2.5 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Rapalix 2.5 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Ramipril, orjinal ismiyle Ramipril maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 87333-19-5 olup, molekül ağırlığı 416.51058 g/mol, formülü ise C23H32N2O5 dir. Ramipril maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Rapalix ilacının ana etkin maddesi Ramipril için Kimyasal Yapı Resmi:

Rapalix 2.5 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Kan Basıncını Düzenleyen İlaçlar - ACE İnhibitörleri - ACE İnhibitörleri - Ramipril

Rapalix 2.5 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Rapalix kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.