İlaç

Ricus 2 mg 20 Tablet

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diğer İlaçlar - Risperidonİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ricus 2 mg 20 Tablet
Firma:Biofarma İlaç
Etkin Madde:Risperidon
ATC Kodu:N05AX08
Kamu Kodu:A10633
Barkod:8699578095420
Fiyatı:32.66 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ricus 2 mg 20 Tablet Endikasyonları

Ricus;
- Ruhsal bozukluklar,
- Bipolar bozukluk hastalığı (manik depresif bozukluk) olan hastalarda, kimi zaman abartılı bir şekilde kendini olduğundan daha iyi hissetme veya huzursuzluk, aşırı hareket hali, hızlı konuşma, uçuk fikirler, uyku ihtiyacında azalma, akıl karışıklığı, gösterişte bulunma ve karar verme güçlüğü gibi belirtilerle kendini gösteren mani dönemleri ya da mani dönemi ile depresif dönemin birarada yaşandığı karışık dönemler,
- Saldırganlık, kendine zarar verici veya fevri davranışlar sergileyen; zeka geriliği olan ergen ve erişkinlerde görülen davranış bozuklukları,
- Kronik veya kısa süre içinde gelişen (akut) şizofreni (Gerçeklerden uzaklaşma, kendini yalnız hissetme, dış dünya ile ilişkiyi kesme, garip ve korkutan düşüncelere sahip olma, halüsinasyonlar görme, zihin karışıklığı ve zihinsel yeteneklerin kaybı şeklindeki duygu ve düşüncelerin görüldüğü ruhsal bozukluk hali.) tedavilerinde kullanılmaktadır.

Ricus Fiyatı

Ricus 2 mg 20 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 32.66 TL dir. Biofarma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699578095420 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Ricus 2 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Ricus 2 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Risperidon, orjinal ismiyle Risperidone maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 106266-06-2 olup, molekül ağırlığı 410.484483 g/mol, formülü ise C23H27FN4O2 dir. Risperidon maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve kasa enjekte yollarından biriyle alınır.


Ricus ilacının ana etkin maddesi Risperidon için Kimyasal Yapı Resmi:

Ricus 2 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diğer İlaçlar - Risperidon

Ricus 2 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ricus kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.