İlaç

Risperdal Şurup 1 mg 100 ml

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diğer İlaçlar - Risperidon



İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Risperdal Şurup 1 mg 100 ml
Firma:Johnson ve Johnson
Etkin Madde:Risperidon
ATC Kodu:N05AX08
Kamu Kodu:A06810
Barkod:8699593595059
Fiyatı:49.19 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Risperdal Şurup 1 mg 100 ml Endikasyonları

Rispedral Şurup (Oral Solüsyon);
- Kronik veya kısa süre içinde gelişen (akut) şizofreni,
- İşitsel, görsel ve diğer yanılsamalar, zihinsel bozukluklar, saldırganlık, olağandışı kuşkuculuk, duygusal ve sosyal içe kapanma, konuşma yetersizliği ve diğer davranış bozukluklarıyla kendini gösteren psikolojik bozukluklar,
- Saldırganlık, kendine zarar verici veya fevri davranışlar sergileyen; entellektüel işlevleri ortalamanın altında olan veya zeka geriliği olan çocuk, ergen ve erişkinlerde görülen davranış bozuklukları,
- Otistik çocuk ve ergenlerde otistik bozukluğa bağlı olarak görülen asabiyet, hırçınlık, kendine zarar verme, öfke nöbetleri ve ani duygu durum değişiklikleri gibi çeşitli davranışlar.
- Bipolar bozukluk hastalığı (manik depresif bozukluk) olan hastalarda, kimi zaman abartılı bir şekilde kendini olduğundan daha iyi hissetme veya huzursuzluk, aşırı hareket hali, hızlı konuşma, uçuk fikirler, uyku ihtiyacında azalma, akıl karışıklığı, gösterişte bulunma ve karar verme güçlüğü gibi belirtilerle kendini gösteren mani dönemleri tedavilerinde etkilidir.

Risperdal Şurup Fiyatı

Risperdal Şurup 1 mg 100 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 49.19 TL dir. Johnson ve Johnson firması tarafından satışa sunulan 8699593595059 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Risperdal Şurup 1 mg 100 ml Etkin Maddesi

Risperdal Şurup 1 mg 100 ml ilacının etkin maddesi olan Risperidon, orjinal ismiyle Risperidone maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 106266-06-2 olup, molekül ağırlığı 410.484483 g/mol, formülü ise C23H27FN4O2 dir. Risperidon maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve kasa enjekte yollarından biriyle alınır.


Risperdal Şurup ilacının ana etkin maddesi Risperidon için Kimyasal Yapı Resmi:

Risperdal Şurup 1 mg 100 ml ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diğer İlaçlar - Risperidon

Risperdal Şurup 1 mg 100 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Risperdal Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.