İlaç

Rotarix Aşısı 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Aşılar - Virüs (Viral) Aşıları - Rotavirüs İshal Aşıları - Rotavirüs

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Rotarix Aşısı 1 Flakon
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:İnsan Rotavirüs RIX4414 Suşu
ATC Kodu:J07BH01
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699522967513
Fiyatı:159.72 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Rotarix Aşısı 1 Flakon Endikasyonları

Rotarix aşısı, rotavirüslerden kaynaklanan mide ve bağırsak enfeksiyonuna karşı korunma amacıyla kullanılır. Bu birüslerin, ishal, kusma gibi belirtileri bulunmaktadır.

Tüm aşılar gibi Rotarix Aşı kullanımı ile aşının hedeflendiği rotavirüslere karşı tam bir koruma sağlanamayabilir.

Rotavirüs enfeksiyonu yeni doğan bebeklerde ve çocuklarda şiddetli ishale sebep olan en yaygın enfeksiyon türüdür.

Rotarix Aşısı 1 Flakon Fiyatı

Rotarix Aşısı 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 159.72 TL dir. Glaxo SmithKline İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699522967513 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Rotarix Aşısı 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Aşılar - Virüs (Viral) Aşıları - Rotavirüs İshal Aşıları - Rotavirüs

Rotarix Aşısı 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Rotarix Aşısı 1 Flakon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.