İlaç

Sedazolam 50 mg/10 ml 5 Ampül

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Hipnotik ve Sedatif İlaçlar - Benzodiazepin Türevi İlaçlar - Midazolamİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Sedazolam 50 mg/10 ml 5 Ampül
Firma:Pharmada İlaç
Etkin Madde:Midazolam
ATC Kodu:N05CD08
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Sedazolam 50 mg/10 ml 5 Ampül Endikasyonları

Sedazolam 50 mg yetişkin ve çocuklarda yapılacak tıbbi müdahale için yatıştırma, uyutma, uyuşturma gibi amaçlarla kullanılır. Sedazolam 50 mg ayrıca yoğun bakımda yatmakta olan hastaların uyutulması için de kullanılır. İlaç tek başına veya anestezi amacıyla kullanılan diğer ilaçlarla kombine olarak kullanılabilir.

Sedazolam 50 mg/10 ml 5 Ampül Etkin Maddesi

Sedazolam 50 mg/10 ml 5 Ampül ilacının etkin maddesi olan Midazolam, orjinal ismiyle Midazolam maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 59467-70-8 olup, molekül ağırlığı 325.767323 g/mol, formülü ise C18H13ClFN3 dir. Midazolam maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, kasa enjekte ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.


Sedazolam 50 mg ilacının ana etkin maddesi Midazolam için Kimyasal Yapı Resmi:

Sedazolam 50 mg/10 ml 5 Ampül ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Hipnotik ve Sedatif İlaçlar - Benzodiazepin Türevi İlaçlar - Midazolam

Sedazolam 50 mg/10 ml 5 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sedazolam 50 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.